БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

По ждрепката за групната фаза на Лигата на шампионите, веќе се дефинирани и десетте кола во Ц и Д сегментот. Еурофарм Работник ќе дебитира на домашен терен против првакот на Португалија, Спортинг, а последниот натпревар ќе го одигра пред своите гледачи против Бидасоа Ирун.

1. коло (11-15 септември 2019)
Еурофарм Работник – Спортинг

2. коло (18-22 септември 2019)
Савехоф – Еурофарм Работник

3. коло (25-29 септември 2019)
Бидасоа Ирун – Еурофарм Работник

4. коло (09-13 октомври 2019)
Еурофарм Работник – Кокс

5. коло (16-20 октомври 2019)
Еурофарм Работник – Татран Прешов

6. коло (30 октомври – 3 ноември 2019)
Татран Прешов – Еурофарм Работник

7. коло (06-10 ноември 2019)
Спортинг – Еурофарм Работник

8. коло (13-17 ноември 2019)
Еурофарм Работник – Савехоф

9. коло (20-24 ноември 2019)
Кокс – Еурофарм Работник

10. коло (27 ноември – 01 декември 2019)
Еурофарм Работник – Бидасоа Ирун

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here