Два дена по победата над Радовиш, Еурофарм Работник уште еднаш победи, откако во Струга се справи со новиот член на Суперлигата. Екипата на Чирковиќ славеше со десет гола разлика, иако играше без неколку стандардни првотимци. Еден од нив е и Мемиќ, кој вчера беше опериран и ќе се врати на пролет. Му посакуваме брзо закрепнување.

Струга – Еурофарм Работник 19-29 (9-15)

Сала: „Тими“ – Струга. Гледачи: 300
Судии: Глигор и Спаско Ќаеви (Скопје)

Струга:
Кизиќ, Стојаноски, Кузмановски 1, Петровски 5, Мемед, Дикаминџија 3, Хаџидимовски, Нацев 1, Тренчевски 2, Цитешвили, Јанкуловски 3, Дукоски, Новаковиќ 1, Костески 3, Барлакоски, Бајрамоски

Седмерци: 2/1
Исклучувања: –

Еурофарм Работник:
Чаневски, Ивановски, Трајкоски, Ојлески 5, Пеџаковски, Талевски 1, Чурлевски 1, Кузмановски 10, Кукоски, Крстевски, Граџан 3, Ѓукиќ 9, Петровски

Седмерци: 5/3
Исклучувања: 6 минути

На едно коло до крајот на есенскиот дел на Суперлигата, Еурофарм Работник е непоразен и суверен лидер.

РК Еурофарм Работник