БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Пелистерци стартуваа во Младост тренингот на стадионот Тумбе Кафе.

Тренерот на РК Пелистер Томе Петрески заедно со управата на клубот денес присуствуваа на денешната прва прозивка која се одвиваше во базата на зелено-белите спортската сала Младост за потоа тренингот како за сефте за да се одвива на стадионот Под Тумбе Кафе.

Пред турнирот кој е во организација на РК Пелистер ќе се одиграат три пријателски натпревари со Пеќ ( Косово ),

Радовиш двата натпревари ќе се одиграат во Битола на 18-ти и 22-ри Август додека на 25-ти тимот ќе има гостување во Грција на пријателски натпревар на кој дополнително ќе биде одреден противникот.

Да им посакаме среќа и успех на нашите ракометари во новата сезона.

Извор Фан страна на РК Пелистер

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here