БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Нашата битолчанка, водителка и пејачка Сузана Турунџиева заедно со познатата хероина од „Медена земја“ Атиџе Муратова во средата вечер заедно ја промовираа новата заедничка песна насловена „Од Бекирлија до Битола“.

На крајот од промоцијата Сузана се заблагодари за поддршката на нивните спонзори и пријатели вклучувајќи го и нашиот битолчанец Џоле Трајчевски за разубавување на нумерата со неговите снимки од дрон.

Фото од фејсбук профил на Сузана Турунџиева

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here