Тимот на Хотел Епинал и Градската Кафена ги исполнува своите ветувања!
Последователно на веќе прочуената ГРАДСКА СЕДЕНКА, она што следи е уште една ветувачка вечер!
Во петок, на 5-ти Април во Градската Кафена на Хотел Епинал, ќе се одржи ГРАДСКА СЕДЕНКА #2

Менито приготвено од страна на шеф Видоевски изобилува со неодоливи вкусови, спојувајќи го неспоивото!

Овој пат како предјадење ќе бидат послужени австралиски диви шкампи со кари сос и полнети бејби лигњи со морска краба во сос од тиква.
Пролетната салата со спанаќ и јагоди е нешто што мора да се проба, додека пак како главно јадење ќе биде послужена комбинација од јагнешко роловано и свински бифтек.
Вкусните десерти во Градската Кафана им се веќе добро познати на битолчани!Винарија БОВИН повторно се јавува како покровител на настанот, па гостите ќе имаат прилика да вкусат и од звучните вина како Pinot Noir, Alexandar, Imperator, сето тоа пропратено со звуците на група ДЕСПИНА.

Цената на менито е 1190 мкд, а за резрвација побрзајте на телефонскиот број +389 47 224 770
Толку убава храна, на толку убаво место, со толку убави луѓе, едноставно не можете да пропуштите!!!

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here