БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Можеби најголемата заслуга за победата над светскиот шампион Данска ја има фантастичниот голман, битолчанецот Никола Митревски. Искусниот чувар на мрежата во вистински момент знаеше да влези во серија и да ја подигне атмосферата во нашиот табор, а неговите соиграчи одлично го користеа тоа и го спуштија на земја ракометниот гигант.

Погледнете ги неговите 13 одбрани:

Извор Гол.мк

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here