По многу долг период конечно ФЛОРИЈАН го испраќаме па така во текот на следната недела како што и претходно најавивме ќе можеме да уживаме во далеку постабилно време со повисоки температури на воздухот.

Времето ќе биде сончево, топло и спарно со мала до умерена локална облачност, само на планинските места повремено има услови за сосема краткотраен дожд проследен со ретки грмежи. Максимумот на температурите на воздухот во Битола и битолско во текот на новата недела која што ни претстои ќе се искачуваат во интервалот од 30 до 37 степени.

ВАШАТА РЕКЛАМА ТУКА

БИДЕТЕ ЕКСЛУЗИВЦИ!

ИНФО НА

[email protected]

УВ ИНДЕКСОТ ќе има висока до многу висока вредност и ќе изнесува коефициент од 8 до 9 па затоа ВНИМАНИЕ.

За подетални информации контактирајте ме на мојот официјален фејсбук профил каде можете да ја погледнете и секоја ново – обновена временска состојба – Славчо Попоски