Македонскиот репрезентативец, битолчанецот Кире Ристевски на денешниот натпревар со Германија го имаше неговиот јубилеен 50 настап за Македонија. Македонската репрезентација за време на првото полувреме со многу нереализирани шанси успеа да одржи нерешен резултат, но на почетокот од второто полувреме попушти бедемот на одбраната и натпреварот заврши со 4:0 за Германија.

Честитки за јубилејното натпреварување Кире.