БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Во текот на вчерашниот натпревар во СЕХА екипата на РК Еурофарм Работник загуби од тимот на Мешков Брест со резултат 32:35. Покрај резултатот Работник загуби и еден од најквалитетните играчи за следните натпревари и тоа Невен Стјепановиќ кој страдаше по еден невнимателен старт на гостинскиот играч Јуринок.

Хроника на повредата низ фотографиите на Петар Ставрев.

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here