Вторпат дуелот за вицешампионската титула беше нерамноправен. Еурофарм лесно го надигра Металург, му даде дури 41 гол и се чекира за СЕХА лигата. Иако математички недостига уште една победа, младиот клуб од под Пелистер е пред промоција на второто место. По Скопје и Струмица, Битола е третиот град во нашата земја каде што ќе се игра регионалната лига

Извор ГОЛ.МК и повеќе ТУКА