Ракометарите на Еурофарм Работник го совладаа српскиот суперлигаш, белградски Партизан со 24-33 во Белград како подготовка за босанската турнеа.

Иако настапија без повредените Трајковски, Кукоски и Пецаковски, ракометарите на Ѓорѓе Чирковиќ доминираа во текот на сите 60 минути.

BITOLA TOUR GUIDE / ПРЕВЗЕМЕТЕ ТУКА _____________________________________________________________________________________

Ѓукиќ со девет и Граџан и Ојлески со по четири голови беа најфикасни во победничкиот табор. По завршувањет на натпреварот, битолчани замина за БиХ, каде што ќе бидат дел од Меморијален турнир во Зеница, каде ќе играат со домаќинот Челик, Вогошча и Бугојно.

Извор РК Еурофарм Работник

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here