Еурофарм Пелистер не го искористи домашниот терен и пеколната атмосфера во салата „Боро Чурлевски“ и ги заврши своите настапи во Европската лига. Во реванш-средбата од осминафиналната фаза, македонскиот вицешампион одново не најде решение за разиграниот Нексе и загуби со минимални 21-22.

РК Еурофарм Пелистер