10.9 C
Bitola
Saturday, March 25, 2023
Битола 075 224722 075 445740 Ресен 075 445426 Охрид 075 283156 Струга 075 283126 Прилеп 075 224774
Дома бабам Битола

бабам Битола

…се за Битола

РК Еурофарм Пелистер за неделното дерби во Скопје: Нека победи подобриот,...

РК Еурофарм Пелистер како ракометен колектив секогаш ја промовира и негува идејата на спортско и фер однесување како основен постулат на своето функционирање. Цврстото...

Хит комедијата ,,Обвинителка” со Лидија Вукиќевиќ доаѓа во Битола

Урнебесна комедија ,, Обвинителка" со актерската ѕвезда од Србија Лидија Вукиќевиќ на 1-ви Април ќе гостува во Центарот за култура во Битола. Во оваа комедија...

Elysium – нашето ново место со рајски вкусови приготвени со многу...

Elysium kitchen & bar е угостителски објект сместен во срцето на Битола. Совршен спој на одлична локација, внимателно избрано мени и беспрекорен ентериер за...

Ви ги секоа стеблата, плитки ви биле корените…

Брези Ви ги секоа стеблата, плитки ви биле корените. Ви ја урнаа виделината, врз плиткоста на образованието. Ви ги секоа стеблата, плитки ви биле корените Ви ја разнебитија тишината врз пролетната убавина. Ви...

За судбината на сирачињата битолчани однесени во Велика Британија

За време на Првата светска војна (1914-1918 година), Битола била постојано бомбардирана од сите војски кој биле стационирани на линијата од фронтот. Во тој...

Ела ќе дом...