CACATUA TOP 20
(Презентирано од Cacatua Urban Look)
Ова е официјална топ листа на 106-ка на 20-те највртени најслушани и најбарани хитови. Најстарата радиска емисија и најстарата радиска неделна топ листа во земјата! Топ листата е во продукција на Милан Ризвановиќ, кој и ја води. Премиерно се емитува во сабота со старт во 19:00 часот кај нас, а потоа и на повеќе македонски радио станици. Еве го последното издание:

1.550. издание, емитувано на 02. декември 2023:

20. CHAD TEPPER & SMASH MOUTH – MONEY
19. SHERYL CROW – ALARM CLOCK
18. THE KID LAROI, JUNG KOOK & CENTRAL CEE – TOO MUCH
17. MARTIN JENSEN & MATTN – STILL GOT IT BAD
16. KASSI ASHTON – GENIE IN A BOTTLE
15. TATE MCRAE – GREEDY
14. BEYONCE – MY HOUSE
13. TEDDY SWIMS F. MAREN MORRIS – SOME THINGS I’LL NEVER KNOW
12. ZARA LARSSON & DAVID GUETTA – ON MY LOVE
11. MANESKIN – VALENTINE
10. KANYE WEST & TY DOLLA $IGN F. BUMP J – VULTURES
09. LOST FREQUENCIES – ALL STAND TOGETHER
08. DUA LIPA – HOUDINI
07. JACK HARLOW – LOVIN ON ME
06. LOREEN – IS IT LOVE
05. ROBIN SCHULZ F. RITA ORA & TIAGO PZK – I’LL BE THERE
04. ZARA LARSSON – MEMORY LANE
03. DADDY YANKEE – BONITA
02. GALANTIS & HANNAH BOLEYN – LITTLE BIT YOURS
01. TELENOVA – LOST IN THE RUSH
(Трета недела на врвот)

Новитети за оваа недела:
GALANTIS & HANNAH BOLEYN – LITTLE BIT YOURS
CHAD TEPPER & SMASH MOUTH – MONEY
BEYONCE – MY HOUSE

СЛУШАЈ ЈА ТОП ЛИСТАТА СЕГА!

Доколку сакате и вашите фаворити да најдат место меѓу врвните 20 на 106-ка, гласајте на [email protected]! Гласајте за било која песна без разлика дали ја има на топ листата или не. Mожете претходно да ја разгледате плеј листата на 106ка, и од неа да одберете песна (или повеќе) за која мислите дека треба да ја има на Cacatua Top 20.