Олимпик Хале во Минхен повторно беше арената каде се одржа натпреварот од Светското првенство во ракомет кое се одржува во Германија помеѓу екипите на Македонија и Исланд.

Тука беа и нашите битолчани кои до крај доследно си ја бодреа својата репрезентација која на крајот го загуби натпреварот со 24:22.

Македонија се сака и кога победува и кога губи!

Поздрав битолчани!