БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

 Клучниот момент на мечот против Словенија беше одлуката на Раул Гонзалез да го замени Борко Ристовски со неговиот помлад колега, Никола Митревски.


 32-годишникот од Битола беше иницијатор на пресвртот во првото полувреме, кога се неколку одбрани ја врати Македонија во игра и го најави подобриот период на репрезентативците. Цела македонска јавност го слави името на Митревски, кој вчера слободното време го помина во друштво на своите сограѓани кои пристигнаа во Загреб во огромен број да ја бодрат Македонија.

Крајните 10 одбрани имаа голем придонес во минималната победа над Словенците и најава за уште подобро издание во продолжението на шампионатот.

Извор Гол.мк

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here