БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Австралиецот со битолско потекло Александар Волкановски е новиот светски првак во УФЦ откако убедливо го победи досега непобедливиот Макс Холовеј.

Волкановски синоќа во Лас Вегас имаше одлична борба беше многу подобар од Холовеј и затоа сега е светски првак.

На тројцата судии не им остана ништо друго туку едногласно да го прогласат за нов светски првак во перолесна категорија.

„Ова е тоа што го барав отсекогаш. Сега сум тука ветувам дека ќе бидам одличен светски првак“ изјави по борбата Волкановски.

Извор Спортмедиа.мк

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here