Навивачката група на Пелистер, популарните „Чкембари“ се вратија в сала да му помогнат на својот миленик во дербито со Еурофарм Работник.

“Зелено-белите“ се борат за едно од местата кои водат во Европа, а за тоа потребен е позитивен резултат против градскиот ривал.

Натпреварот заврши 30:27 за Пелистер.

Извор Гол.мк