БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Денеска уште еднаш Ски Центарот Нижеполе ја покажа и докажа неговата врвна организација, екипираност и професионалност одговарајќи на потребите на илјадниците посетители кои денес пристигнаа од сите краишта на Македонија.

Паркинзите се претесни за возилата кои денес пристигнаа од Скопје, Велес, Прилеп, Ресен, Охрид и најмногу од Битола

и моментално се тука присутни со нивните скии, бордови, санки. Голем дел од нив се и рекреативно облечени во топла зимска гардероба, послужени со чајче, кафе и румче.

Моментално во функција се двата ски лифта кои опслужуваат неколку групи од скијачи и бордери кои во ред нестрпливо ја чекаат нивната шанса за зимски спуст по падините на Баба Планина.Мора да ја пофалиме уредноста и чистотата на самата стаза која е без ниту едно камче, трева или елка, професионално подготвена без разлика на малата снежна покривка која ни заврна во текот на неделата.

еден коментар

  1. Denes na ski stazata najdov klucevi od Mercedes I uste dva tri kluca zaedno na privezok velosiped.. Klucevite gi ostaviv vo restoranot se nadevam deka si gi najde sopstvenikot

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here