БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Ракометарите на Пелистер забележаа нова победа во домашната Суперлига, откако во првиот натпревар од 14. коло го совладаа Прилеп во спортската сала „Младост“ во Битола со 35-28 (16-17). Ова е 11-та победа по ред за екипата на Стевче Алушовски, со што уште повеќе ја зголеми предноста пред останатите конкуренти воочи мечевите на Еурофарм Работник, Охрид и Пролет. Прилепчани го претрпеа седмиот пораз, откако вчера го запишаа четвртиот триумф со подобрата игра против Борец. 

Извор Гол.мк

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here