БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

По повеќе од една година спортски натпревари во Македонија ќе се играат пред публика. Според Комисијата за заразни болести и Владата дозволено е спортските натпревари да се играат пред ограничен број гледачи, односно 30% исполнетост од капацитетот на објектот.

Натпреварите на Еурофарм Пелистер и Еурофарм Пелистер 2 во плеј-офот ќе се играат пред ограничен број на гледачи во спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола и со спроведување на протоколите на Комисијата за заразни болести.

Детали околу продажбата на билети РК Еурофарм Пелистер ќе сподели во следните неколку дена.

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here