БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

РК Еурофарм Пелистер денеска во спортската сала Боро Чурлевски ја оствари првата победа со 21-19 ја против екипата на унгарската Татабања во нивниот прв меѓусебен дуел за само два дена во второто по ранг натпреварување на ЕХФ.
Во текот на утрешниот ден ќе биде следниот, втор по ред натпревар каде Татабања ќе биде домаќин. Натпреварите се играат без публика поради состојбата со коронавирусот.

Погледнете ги најинтересните моменти од натпреварот:

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here