Ракометарите на Еурофарм Пелистер го одиграа најдобриот домашен натпревар на меѓународната сцена и со 27-23 го совладаа Нексе Нашице во рамките на четвртото коло на СЕХА лигата. Во клучниот натпревар за разврската во групата А, пелистерци одиграа перфектно, а успеаја да го изборат второто место со триумфот од четири гола. На овој натпревар на клупата дебитираше дуото Александар Јовиќ и Звонко Шундовски, па нивното претставување пред публиката во „Боро Чурлевски“ беше одлично.

РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР