БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Денес во 05.25 ч. во тешка сообраќајна незгода на патот Битола Прилеп почина битолчанецот Горан Јосифовски (36), со возило комбе кое од непознати причини излетало од патот.

Горан како тапанар беше повеќегодишен член на групата Екстра бенд од Битола, која пред некоја година ја напушти и реши да му се посвети на фамилијата.

Тој на неговиот фејсбук профил пред неколку дена се збогува од неговиот другар и колега Ице Атанасовски, за сега да се најверојатно заедно таму некаде.

Нека почива во мир, сочувство до фамилијата.

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here