По пауза од цели 15 години, македонската ракометна репрезентација конечно се враќа во најракометниот град, Битола.

Како што најави Гол.мк пред еден месец, избраниците на Раул Гонзалез домашниот дуел од квалификациите за ЕП 2020 година против соодветната селекцијата на Турција ќе го играат во спортската сала „Младост“ во Битола.

Дуелот против Турција е закажан за на 25 октомври со почеток од 20:15 часот.

Повеќе на Гол.мк