БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Ракометарите на Еурофарм Работник очекувано славеа на гостувањето кај Борец во Велес со 21-27 во вториот натпревар од првото пролетно коло. По елиминацијата од Челинџ Купот, избраниците на Илија Темелковски ќе се посветат на домашните обврски во Суперлигата и во Купот, а првата задача беше решена без многу мака.

Извор и повеќе на Гол.мк

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here