БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Ракометарите на Еурофарм Работник се подготвени за утрешниот осминафинален натпревар од Челинџ Купот. Откако вчера пристигнаа во Норвешка, ракометарите и тренерот Темелковски денес го одработија последниот тренинг. За разлика од првиот натпревар, Михајло Петровски се враќа во екипата и ќе дебитира за битолчани.

На првиот натпревар Филинген Берген славеше во Битола со 22-25.

Судии: Вадимс Јаскинс и Едуардс Забко (Летонија)
Делегат: Беат Нагел (Швајцарија).

Натпреварот во Норвешка се игра утре од 16.00 часот.

РК Еурофарм Работник

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here