БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги делегираше Курсад Ердоган и Ибрахим Оздениз од Турција за судии на натпреварот, а делегат ќе биде нашиот Камер Металари.

Двата натпревари ќе се одиграат во салата „Боро Чурлевски“ в среда и четврток со почеток во 17:00 часот. Македонскиот претставник има една победа, едно реми и три порази, а Унгарците впишаа четири порази во исто толку натпревари.

Првично, дуелот во Унгарија требаше да се игра во првото коло, а во Битола е дуел од редовното седмо коло. Во договор на двата клуба, двата натпревари ќе се одиграат на македонско тло.

РК Еурофарм Пелистер

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here