БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Во второто битолско дерби во плеј-офот на Суперлигата екипата на Еурофарм Работник запиша нова убедлива победа над градскиот ривал Пелистер со 25-31 (9-16).
Најдобри стрелци за Еурофарм беа Кузмановски со седум голови, а по четири постигнаа Радовиќ, Остроушко и Ојлески.

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here