БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Ракометарите на Еурофарм Пелистер ја продолжија одличната серија во второто по ранг натпреварување на ЕХФ, Европската лига и вечерва ја впишаа четвртата победа во низа.

Во Битола падна данскиот вицешампион ГОГ Гудме со 32-31, во натпревар со многу пресврти, борбена игра и блесок на младите Мараш и Костески.

РК Еурофарм Пелистер

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here