Настанот за светската титула на ВАКО Про во К1 меѓу Бобан Илиоски вечерва во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје го отвори мечот меѓу талентиранта битолчанка и репрезентативка на Македонија Марија Димовска – Марија Обрадовиќ од Србија во лоу кик за постари јуниори.

Димовска беше поакативна, а во втората и третата рунда супериорна. Во средината на третата Обрадовиќ беше пред ноакут.

-Освоен е и “wako pro”, мојот прв професионален настап👊🏽
Ја имав честа да ја започнам вечерта со тоа што бев првата борба која беше една од нај-возбудливите на цела вечер😁
Имав одлична борба во која сите команди од тренерите ги исполнив и цврсто се борев до крај. Горда сум на себе како никогаш до сега🙏🏽
ФАЛА ВИ НА СИТЕ ЗА ПОДДРШКАТАА❤️ истакна Димовска на нејзиниот ФБ профил.

М

ак Спорт