Билетите за натпреварот од Б групата на ЕХФ Купот против TSV Hannover-Burgdorf, кој се игра в недела на 24 март во 19:00 часот веќе се во продажба .

Билетите по цена од 150 денари ќе може да се купат на три продажни места во Битола: Тобако Вагабонд – Brothers tobacco (Широк Сокак), Тобако Снеки нова (градско шеталиште) и Тобако All in one (новиот пазар)