Еурофарм Пелистер со победа над Партизан (23-25) тргна во новата СЕХА-сезона, а тренерот Жељко Бабиќ даде коментар на натпреварот. Хрватскиот стратег пред се им се заблагодари на навивачите кои пристигнаа во Белград за да го бодрат тимот.

„Убаво е да се игра во Белград, посебно во ваков амбиент. Секоја чест за нашите навивачи кои дојдоа и ни направија да се чувствуваме како дома.

Извор ГОЛ. МК и повеќе ТУКА