БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Второ место во класата МX3 на втората трка од шампионатот на Македонија во Мотокрос за битолчанецот Зоран Каранфиловски Ќаме!

“Иако имав некои проблеми една недела пред натпреварот успеав да се опоравам и да настапам, па затоа овај подиум ми е од големо значење.

Голема благодарност до моите спонзори: Астра Казино, Адмирал Казино, НОВОМАТИК, Здрузение на моторциклисти Ѓорги Стефановски Битола”-изјави битолчанецот Зоран Каранфиловски Ќаме по повод неговиот успех на престојниот шампионат…

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here