Попладнево и вечерва како и утре особено попладнето и рано вечерта особено во западните, битолскиот регион, југозападните, локално во јужните и во источните предели ќе биде нестабилно со локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Локално процесите можно е д абидат ПОИНТЕНЗИВНИ и повторно застапени во форма на невреме проследено со интензинзивен пороен дожд, електрични празнења, силен ветер и услови за појава на град,

Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 27 до 35 степени.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Во случај на појава на електрични празнења да не се претстојува на отворен простор и под осамени дрвја додека исто така додека траат електричните празнења електричните уреди во домот задолжително да се исклучуваат од штекер.

За подетални информации контактирајте ме на мојот официјален фејсбук профил каде можете да ја погледнете и секоја ново – обновена временска состојба – СЛАВЧО ПОПОСКИ!