Битолчани долго време чекаа на вака важен натпревар на својот омилен тим, па затоа утре се очекува полна сала и вистински “пекол”. За достигнување на негативата од три гола разлика момците на Жељко Бабиќ ќе имаат и громогласна поддршка од нашата навивачка група ЧКЕМБАРИ.

РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – Нексе Нашице

12.02.2020 г.

почеток во 20.15 ч.

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here