1.БИТОЛЧАНЕЦ СЕ ВАКЦИНИРА ПРОТИВ КОВИД-19 И НИЗ СМЕА НИ ПОСОЧИ ДЕКА МОЖЕМЕ ДА ГО ВИКАМЕ ФАЈЗЕРО

2.Уште еден битолски милионер со уплатен тикет од само 50 денари!

3.Тодор Јуруко од битолско е најсилниот македонец на сите времиња

4.И битолчани сакаат промена на имињата во градот: Плоштадот Магнолија да се вика Силви Бенд!

5.Гоце си замина за Ѓурѓовден: Изгубивме уште еден наш сограѓанин

6.Ко ќе му раскажваш на скопјани дека минус 37°с беше за Божиќ во ’93-та, тие…

7. ЗА ПРВ ПАТ ВО МАКЕДОНИЈА НАПРАВЕНА ЛАПАРОСКОПСКИ НАЈСЛОЖЕНАТА ОПЕРАЦИЈА ВО ГИНЕКОЛОГИЈАТА

8.Битолски матурант со два пајтона си го направи ќефот низ Битола

9.Александар Кнежевски, битолчанецот кој со мало авионче спречува големи невремиња

10.Откорнати дрва, фасади од стиропор и кровни ламарини се разлетаа денеска од силниот ветар во Битола

Фото насловна Ангела Митковска