РК Еурофарм Работник ја информира јавноста дека денес спогодбено ја прекина соработката со Стефан Дрогришки. Во оваа прилика сакаме да му се заблагодариме на Стефан за сите досегашни заеднички мигови и да му посакаме многу успех во понатамошната спортска кариера.

Дрогришки минатата сезона пристигна во Еурофарм од тимот на Металург.

РК Еурофарм Работник

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here