БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

РК Пелистер продолжува со екипирање на својот тим за наредната сезона каде повторно како тренер ќе го има Томче Петрески.

Денеска официјално беше потпишано продолжување на соработката со тројца ракометари, капитенот Васко Димитровски кој остана во „пелистерци“ и заедно со него нови договори потпишаа и Кире Митревски и Реваз Чантурија.

Претходно нов договор потпишаа Никола Ивановски и Костадин Петров.

Својот најдобар стрелец Грузијецеот Орјоникидзе „зелено-белите“ не успејаа да го задржат. Тој летово се пресели во унгарскиот прволигаш ФТЦ Ференцварош.
Нека е со среќа и победи да ни нижат!

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here