Ракометарите на Еурофарм Работник со пораз го завршија својот настап во ЕХФ Купот.
Во доста квалитетен натпревар Еурофарм загуби на гостувањето кај Татабања со 30:27 (12:13).

Hајпрецизен беше Остроушко со 9 гола, а по 4 постигнаа Кузмановски, Ѓукиќ, Граџан и Маркоски.