Утре на 05.11.2019 (ВТОРНИК) во 19:00 часот во спортската сала ,,Боро Чурлевски” домаќините Еурофарм Работник го пречекуваат белорускиот шампион Мешков Брест, кој за првпат доаѓа во Битола.

Картите ќе бидат по цена од 150 денари. Повелете заедно да ги бодриме нашите ракометари!