Шест ракометни екипи од Македонија и странство од 14 до 17 август ќе бидат дел од 47-то издание на Меѓународниот ракометен турнир „Струга 2019“.

На турнирот честа на македонскиот ракомет ќе ја бранат нашите Еурофарм Работник, Бутел од Скопје и домаќинот Струга, додека од странските тимови ќе настапат романските екипи Констанца и ЧСМ Букурешт и шведскиот состав Еклистуна Гуиф. Баш во овај момент нашите ракометари од Еурофарм Работник пристигнаа во Струга.

Погледнете ја нивната галерија: