Еурофарм Работник се пласира во групната фаза во ЕХФ Купот…

🇲🇰 Македонија на пролет ќе има претставник во групната фаза на ЕХФ Купот…

Денес Еурофарм Работник во реванш натпреварот од третото коло извојува победа против екипата на Берн Мури со

28-30 (15-13).

Честитки Еурофарм!