Дебитантската сезона за Еурофарм во Лигата на шампионите заврши со победа на домашен терен во „Боро Чурлевски“ против Бидасоа Ирун (25-23). Ова беше реванш на македонскиот претставник во дуелите со шпанскиот прволигаш, по поразот на првата средба на гостински терен.

РК Еурофарм Пелистер

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here