Еурофарм Пелистер се мачеше едно полувреме, но успеа да слави и на гостувањето кај Тиквеш (26-32). Тимот на Жељко Бабиќ победнички ќе го дочека големото дерби против Вардар на домашен терен, кое ќе донесе конечна разврска околу шампионската титула.

РК Еурофарм Пелистер