Ракометната федерација на Македонија (РФМ) ги извлече групите во Суперлигата за претстојната сезона 2022/23 која ќе биде во нов изглед, со две групи и повеќе учесници.

ГРУПА А: Вардар, Бутел, Охрид, Прилеп, Струга, Алкалоид, Вардар Неготино, Куманово

ГРУПА Б: Еурофарм Пелистер, Еурофарм Пелистер 2, Тиквеш, Пролет, Радовиш, Голден Арт, Јуниор КВ, Скопје