– Ракометарот на Еурофарм Пелистер, Немања Обрадовиќ е повикан во српската репрезентација за ЕХФ неделата во ноември.

– Селекторот на репрезентација на БиХ, Ивица Обрван го објави списокот на повикани ракометари за двата пријателски натпревари против Унгарија закажани за 4 и 5 ноември во Будимпешта. Повикан е ракометарот на Еурофарм Пелистер, Јосип Периќ.