Ракометарките на ЖРК Пелистер испишаа историја и се квалификуваа во осминафиналето на Челинџ Купот, откако и во вториот натпревар го совладаа тимот на Ле Сал со 27-20 (13-10).

На првата средба девојките на Викторија Блажевска извојуваа победа од шест гола разлика…

Извор Гол.мк и повеќе

ТУКА