Познати се двете групи во новата СЕХА сезона, во која македонскиот првак Вардар ќе ја брани титулата, а Еурофарм Работник ќе дебитира. Битолскиот тим ќе ги одмери силите со ППД Загреб, Металопластика, Весптем и Пекинг Спорт Универзитет. Новата СЕХА лига ќе стартува на 3 и 4 септември, а распоредот ќе биде познат наскоро.

Група А:

Вардар

Нексе Нашице

Татран Прешов

Војводина

Татабања

Мотор Запорожје

Група Б:

Еурофарм Работник

ППД Загреб

Мешков Брест

Веспрем

Металопластика

Пекинг Спорт Универзитет

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here