БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Битолските навивачи во голем број се во Загреб, каде ја поддржуваат македонската репрезентација на патот кон успех на Европскиот шампионат. Првата победа против Словенија е завршен приказна и следен, вечерашен предизвик е Црна Гора.

Еден од најмладите во нашиот состав покрај Талески и Велковски, е левиот бек Филип Кузмановски. Тој не доби шанса од Раул да игра против Словенија, но на дуелот сигурно ќе има можност да го покаже сиот свој потенцијал и квалитет.

Навивачи од цела Македонија има во Загреб, но најмногу од нив се од Битола, па Кузмановски ќе има голема поддршка од своите сограѓани.

Извор 24Ракомет 

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here